2008. november 27., csütörtök

Utazas Perthtol eszakra

Az egy hetes elokeszuletet kovetoen 7 nappal ezelott vegre utnak indultunk ki a varosbol es betekintest nyertunk az ausztral vadonba!
Perthtol eszakra jartunk, legtavolabb kb. 250 km-es tavolsagban. A taj foleg cserjes-bozotos vadon, sok a vedett terulet es keves az ember! A tavolabbi foutakon, amely kilometeres szakaszokon egyenesen huzodik, alig jelenik meg egy-egy auto.
Kenguru es emu tobbszor kerult a szemunk ele, de ritkan hagyjak magukat lefenykepezni. Mas erdekes allatokkal (pl. keknyelvu gyik, delfin, fekete hattyu, ausztral lud...) a setaink soran talalkoztunk. Utunk vegen meg athajoztunk egy szigetre is Perth mellett (Rottnest). Itt szelid kis erszenyeseket, merges kigyot es madarakat fotoztunk. Csodalatos hely!
Az ocean parti reszeket leszamitva egyebkent nagyon sok a legy es remulten tapasztaltuk, hogy a nagy kullancsok sem ritkak. A novenyekrol csak annyit, hogy volt olyan hely, ahol Sanyi mar azt sem tudta kovetni, hogy egy viragot lefotozott-e fel oraval korabban vagy sem. Ahhoz kepest, hogy a viragdomping vegere erkeztunk, meg mindig sokfele virag nyilik.

Az idojaras nem volt mindig kegyes hozzank, habar ha azt vesszuk, hogy nem volt rekkeno hoseg, talan megis jol jartunk. Bizonyara lesz meg abban boven reszunk! Es kulonben sem lehet okunk erre panaszkodni, mikozben otthon havazik.
Mindenesetre eddig eleg sokat esett es ha nem sutott a nap, szinte hideg volt. Mint otthon aprilisban, a fellegek gyorsan gyulnek folenk es a napsutesbol perceken belul egy kiados zapor keletkezik. Ennyi szivarvanyt nem lattunk mar regen! Ez a csapadekos ido egyebkent a helyiek szerint is szokatlan. Ezt magunk is igy ereztuk, hiszen ket sivatagszeru teruleten is elaztunk.

A felszerelesunk szerencsere nagyjabol teljes, legfeljebb egy meleg pokroc es egy jo konzervnyito hianyzik meg. Az alatalunk felszerelt fuggony es a hatso terbe beszerelet fiokos tarolok is praktikusak. A benzinkutaknal es a kempingekben ingyen lehet vizet vetelezni, a mosakodast viztartalyokbol oldjuk meg. A kemping helyekert altalaban fizetni kell. Ezekben van zuhany vagy legalabb wc. A vadkempingezes is engedelyezett, parszor ki is probaltuk (igaz az egyik esetben kiderult, hogy megse lett volna szabad, de szerencsere megusztuk a buntetest).
Az utunk csak nehany kisebb telepulesen vezetett keresztul, ahol benzin es az elelmiszer is dragabban kaphato, mint a nagyvarosban. Internet egy helyen volt, otszoros aron. Telefon terero egy hely kivetelevel mindenhol volt.

A kovetkezo napokban Perth kornyeken maradunk, feltoltjuk keszleteinket es meglatogatjuk az allatkertet. Szallast ez idore ismet Katieknal kaptunk.
Ket nap mulva elindulunk delnek es magunk mogott hagyjuk a nyugati partot.
Nehany kep az elmult napokbol:

2008. november 21., péntek

Felkeszules a campingezesre

Az elmult napokban az auto berendezesevel foglalatoskodtunk. Legeloszor egy altalanos szervizbe vittuk, ahol jo hireket kaptunk: nagyszeru allapotban van! Azert egy kisebb szerviz majd szukseges lesz (pl. olaj- es szurocsere). Ezt azonban egy hettel elhalasztottuk, mert az ismeros es megbizhato szervizes akkorra vallalta.
Ezt kovetoen szamtalan dolgot beszereztunk a legkulonfelebb uzletekbol/vallalkozoktol: deszka agy az ulesek fole, felfujhato legmatrac, elektromos pumpa, evoeszkozok, tanyerok, bogrek, fuggony anyag, arnyekolo sator kampokkal, zsinorokkal, allvanyokkal, agynemu, kisparna, tisztitoszerek, kisasztal, gazpalack, zuhanyzacsko stb. Es meg ez sem minden....nehany aprosag megis szombatra maradt.
Ma utoljara alszunk kenyelmes agyban, holnap elbucsuzunk vendeglatoinktol es eszak fele indulunk. Korulbelul egy het mulva jovunk ismet Perth-be. Terveink kozott nemzeti parkok szerepelnek: Yanchep NP, Mt Lesuer Park (Jurien Bay) es Namburg NP(Pinnacles kosivatag).

2008. november 18., kedd

Elso napok

Az atallas a helyi idoszamitasra gyorsan sikerult. Mar masnaptol ugy teltek a nappalok es az ejszakak, mint otthon.
Az elmult napok a gepkocsivasarlas jegyeben teltek. Szamos szomoru tapasztalat utan vegre van autonk! 17 eves, de jo allapotu Toyota tarago. Kicsit meg alakitani kell az alvashoz, de ez mar remelhetoleg nem lesz nagy gond.

Eddig meg terepre nem jutottunk el pedig a novenyek naponta tucatszam nyilnak el. Nemi vigasz Sanyinak, hogy egy fel napot mar voltunk a perth-i botanikus kertben (Kings Park), ahol az aktualisan nyilo fajok kis toredeket mar sikerult lefotoznia. Holnap ismet ide tervezzuk a turat. Ime nehany kep, melyeket jartunkban-keltunkben keszitettunk. Mindenki valogasson izlese szerint!

2008. november 14., péntek

MEGERKEZTUNK!!!!!!

A repuloutunk a varakozasnak megfeleloen nagyon hosszu es faraszto volt, de minden siman ment. Ilyen nagy repulovel meg nem utaztunk, mint most London es Hong Kong kozott (Boeing 747-400). A legszigorubb ellenorzes az ausztral repteren volt az orszagba belepeskor. Kikerdezes, atvilagitas es kutyas korbeszaglalas!

Az ejszakat - ami otthon nappal - jol ataludtuk, az atallasunk talan gyorsan fog menni. A vendeglatoink nagyon kedvesek es segitokeszek, Kati reggel bevitt minket autoval a belvarosba es segitett az ugyek intezeseben. Utana egy kicsit lazitottunk es korulneztunk a varosban. A vartnal kicsit huvosebb, de szep ido van, sok a madar (peldaul kulonfele papagajok repdesnek az utcakon es a kertekben) es sok az ismeretlen izgalmas virag!
A kovetkezo napokban meg folytatjuk a keresgelest vmilyen auto utan. Legkozelebb par nap mulva jelentkezunk, remelhetoleg fotokkal is.

2008. november 9., vasárnap

Indulás előtt

Három nap.
Három nappal az indulás előtt szinte üresek a böröndök! Pedig a bepakolással szinte végeztünk. Sikerült annyira redukálni a holmikat, hogy bőven a 20kg súlyhatár alatt maradtunk.
Még hátra van a búcsúzkodás és a zárás. Szerda reggel aztán irány a reptér!!!

Előzetes ütemterv:
3 hét Ny-Ausztrália [2008.11.13-tól]
3 hét Dél-Ausztrália (Kenguru-sziget) [2008.12.06-tól]
3 hét Észak felé, és az északi terület [200812.26-tól]
4 hét Keleti part Cairns-től Sydney-ig [2009.01.16-tól]
2 hét Új-Zéland [2009.02.10-től]
Hazaérkezés [2009.03.04-én]